Nėra visiškai vienodo pavasario. Šį išskirtume tuo, jog kovui pasibaigus atšilo ir vėlyvi balandžio pabaigos gegužės pradžios naktų temperatūra niekada nenukrito žemiau kelių laipsnių aukščiau nulio. Paprastai šalnos tuo laiku taisyklė, o pastarieji metai be jų– išimtis. Šis dažnas reiškinys, įtakoja kurtinių veisimąsi. Minusinė temperatūra stabdo kiaušinių dėjimą ir perėjimo pradžią. O šiemet patelės dėjo kiaušinius be žymių pertraukų ir ėmė perėti. Kuomet kitos jau tupi lizduose, kol kas dvi vis tebededa ir vėluoja su perėjimu. Kelios artimiausios dienos po gegužės dvidešimtosios tikriausiai parodys ar šios patelės iš viso perės, ar kiaušinius teks patikėti inkubatoriui. Tačiau priežasčių pasidžiaugti jau yra, nes dauguma patelių, iš kurių to ir tikėtasi, peri. Veislyne net brandžios kurtinės nebūtinai peri visos. Kai kurios, akivaizdžiai reiklesnės aplinkai, taip niekada ir neišaugina jauniklių. Pasitaiko, kad patelė pramečiuoja ir veisiasi kas antri metai.

                      Patinai dar vis gieda, o vienas kitas ir puldinėja darbuotojas. Tačiau tai nebeturi jokios reikšmės, nes patelėms dabar kiti rūpesčiai. Per gana ilgą pavasario tuoktuvių maratoną sparnuočiai mažiau maitinosi, švaistė savo energiją budėdami palei voljerų užtvaras, už kurių girdėjo kito patino tuoktuvių giesmę. Todėl kuo ilgiau užtrunka patino šėliojimas, tai atsiliepia bendrai organizmo būklei, o pirmiausia kūno masei. Taigi vienas anksti žiemą pavasariu palaikęs patinas turės ilgiau mėginti atstatyti išsekintą organizmą.

              Su pavasario eiga kinta paukščių mityba. Atėjo pertrauka, kuomet kurtinių maiste pušų spyglius ir žievę pakeitė žoliniai pašarai. Mėlynių, pienių lapus paukščiai lesa su pasimėgavimu. Todėl žalumynų gyvūnai turi gauti užtektinai.

             Per paskutinius mėnesius nustatyti kelis kartus kurtinių stebėti gamtoje. Dukart paukščiai aptikti jiems būdingiausiose pušimis apaugusiose buveinėse arba greta jų. Vieną kartą paukštis stebėtas eglyne. Džiugu, kad kurtiniai matyti netoli ankstesnio aptikimo vietų arba tinkamų jiems gyventi medynų.